Vídeň

Minulý prodloužený víkend jsem byla na návštěvě v Rakousku. Po zvládnutí několikahodinové cesty jsem se těšila na druhý den - ten jsem strávila ve Vídni. Když jsem ji poprvé spatřila, tak mi velmi připomínala Prahu. Každý, kdo tam byl, tak musí uznat, že Vídeň je opravdu krásná, a to nejen díky svému historickému centru. Nejpříjemnější dojem na mě dělali lidé. Všichni byli tak hezky upravení a navíc usměvaví, což se dnes jen tak často nevidí. 


Hned pár metrů vedle Vídeňské státní opery stojí už od roku 1876 známý Hotel Sacher, který je proslulý čokoládovým lahodným dortem Sacherem. Ten, kdo se v pětihvězdičkovém hotelu nechce přímo ubytovat, může posedět v přízemní kavárně nebo si jen zakoupit některý z tradičních Sacherových produktů. V krásné dřevěné krabičce a v papírové taštičce jsem si domů odnesla dort Sacher a musím říct, že jeho chuť je opravdu jedinečná.
 

Další den jsem se podívala na barokní zámek Schönbrunn, který slouží i jako muzeum. Císařská rezidence i nádherné velké zahrady, které ji obklopují, rozhodně stojí za návštěvu! Celý výlet se krásně vydařil, počasí nám přálo a já jsem si domů odvezla několik báječných zážitků.Share:

0 komentářů